Dítě v centru zájmu: O jedinečné metodě na kurzu v Toskánsku

Holandsko, Německo, Norsko, Finsko, Dánsko, Estonsko, Itálie a my. Pestrý mezinárodní tým odborníků hostilo Toskánsko na konci května. Důvod? Předávání zkušeností s terapeutickou metodou No Kids in the Middle, která pomáhá rodinám chyceným v pasti rozvodového konfliktu.

Cílem tréninkového kurzu byla podpora a rozvoj mezinárodní komunity a sdílení zkušeností napříč Evropou. Když pomineme Holandsko, kde metoda vznikla, a Belgii, máme spolu s Německem největší zkušenosti vyjádřené počtem úspěšně proběhlých terapeutických skupin – proběhlo celkem sedm běhů. Doposud se programu v České republice účastnilo téměř čtyřicet rodin. Poslední dva roky také realizujeme metodické kurzy Dítě v centru zájmu adaptované do českého kulturního prostředí a určené pro odbornou veřejnost.

Na tréninkovém kurzu jsme získali inspiraci pro práci s dětskou skupinou i podpůrné materiály pro rodičovskou skupinu. Získali jsme informace o dosavadním výzkumu a jeho výsledcích i o plánovaném evropském výzkumu celé metody. Nejvíce jsme se však věnovali supervizní činnosti. Učili jsme se pracovat se systemickou inteligencí a podporovat důvěru v kompetenci lidí, kteří program vedou a pracují přímo s rodinami. Trénovali jsme vedení supervizí pomocí různých technik.

Kromě odborného přínosu byl kurz významný po lidské stránce. Získali jsme kontakty kolegů – odborníků po celé Evropě.

 

 

 

 

 

 

No Kids in the Middle je metoda práce s celou rodinou, která pomáhá vypořádat se s úskalími rozvodového konfliktu tak, aby měl co nejmenší dopad na děti. Metodu SPONDEA začala využívat v roce 2014 a nadále ji prostřednictvím programu Dítě v centru zájmu úspěšně rozvíjí.

Jste rodiče a chcete se o programu dozvědět víc?

Mrkněte sem.

Jste odborníci a zajímá Vás kurz, který metodou přehledně provází?

Přihlaste se na podzimní kurz.