Jsme nominovaní v prestižní ceně pro sociální inovace!

Bezmála 300 projektů se letos ucházelo o nominaci na cenu Sozial Marie – tradiční ocenění sociálních inovací. A my jsme netrpělivě čekali, zda budeme mezi nimi. A teď už to víme – s programem Dítě v centru zájmu jsme mezi 34 nominovanými projekty!

Cena Sozial Marie je nejstarší cenou pro sociální inovace, jejímž cílem je podpořit a zviditelnit projekty, které nevšedním způsobem reagují na společenské výzvy a aktivně zapojují cílové skupiny do řešení společenských problémů.

Letos je cena udělována již po šestnácté. Kolébkou ceny je Rakousko, ale oceňované projekty pochází vedle České republiky i z dalších zemí – Německa, Polska, Chorvatska, Maďarska nebo Slovenska.

Mezi nominovanými projekty se letos objevily inovace zaměřené na vzdělávání, sociální diverzitu nebo zdravotní péči. A my ve SPONDEA, s programem pro rodiny chycené v pasti rozvodového konfliktu, jsme mezi nimi!

A co bude následovat? 34 nominovaných projektů nyní znova posoudí odborná porota a určí patnáct nejlepších, z nichž na největší ocenění – odměnu 15, 10 a 5 tisíc euro, dosáhnou první tři. Dalších pět projektů získá patrona, který jej v následujícím roce aktivně podpoří.

Takže – napjatě čekáme a těšíme se na vyhlášení vítězů, které se uskuteční prvního května ve Vídni!

Více informací o letošním ročníku.

O ceně

Všechny nominované projekty